Mongolijos Altajus. Vakarų Mongolija.
Mongolijos Altajus - viena iš nedaugelio vietų pasaulyje kur lėtai slenka laikas. Bekraštėse stepėse, kalnų slėniuose, akmeniniuose tarpekliuose, ledynų papėdėse, sraunių upių ar ežerų krantuose įpatingu ritmu gyvena klajoklių gentys, naminiai ir laukiniai gyvūnai.
Didžiulės Altajaus kalnagūbrių juostos užima centrinę Euroazijos kontinento dalį. Šiaurinė šios kalnų sistemos dalis yra Rusijos ir Kazachijos teritorijose ir vadinasi Rusijos Altajumi, pietinė dalis - Mongolijos ir Gobio Altajus priklauso Mongolijai ir Kinijai. Rusijos Altajuje daugiau Sibiro gamtos ypatumų, o Mongolijos Altajaus gamta artimesnė Vidurinės Azijos gamtai.
Mongolų vaikai žaidžia kinų tvirtovės griuvėsiuose... Kazachų kvartale mula šaukia tikinčiuosius pamaldoms... Gatvėje keldami dulkes pralekia chalatuoti motociklistai, prajoja keletas raitelių...
Žmonės Altajaus kalnuose gyvena nuo neatmenamų laikų. Altajus - altajaus kalbų grupės tėvynė. Šią grupę sudaro trys kalbų šeimos - tiurkų, mongolų ir tunguskų-mandžiūrų. Per amžius čia savo pėdsakus paliko daugybė klajoklių kultūrų - piešiniai ant uolų, akmens statulos, mirusių karvedžių pilkapiai...
Interneto tinklapis Mongolijos Altajus skirtas besidomintiems kol kas dar mažai mums žinoma šalimi - Mongolija, jos šiaurės-vakarų dalies gamta, kultūra ir istorija. Projektas apima Altajų ir Didžiųjų ežerų įdubą, Bajan-Olgii, Hovd ir Uvs aimagus (sritis). Tinklapio informaciją sąlyginai galima paskirstyti į dvi dalis: pirmoji apie šio regiono gamtą, geografiją, kultūrą ir istoriją; antroji - kelionių aprašymai, patarimai keliaujantiems, kelionių maršrutai. Šiuo metu tęsiasi tiklapio užpildymas medžiaga ir kai kurie skirsniai dar nebaigti. Stengiamės šį tinklapį plėsti ir būsime dėkingi visiems galintiems papildyti šį tinklapį savo medžiaga.
© J.D.Endriukaitis